technologie

Piece akumulacyjne

termoAkumulacyjny piec szamotowy TermoKaust® jest ekologicznym urządzeniem grzewczym na paliwo stałe. Jego budowa została oparta o wiekową i tak bogatą tradycję zduńską w Polsce. Konstrukcja urządzenia APSz12w polega na modułowym złożeniu właściwych elementów w ogniotrwałą bryłę pieca. Określają go trzy charakterystyczne cechy w jednym urządzeniu.

Po pierwsze – urządzenie jest piecem, ponieważ w wyniku wewnętrznego spalania paliwa, wytworzona energia cieplna nagrzewa bezpośrednio ściany paleniska i przechodzi na zewnątrz. Emisja takiego ciepła jest od lat uważana za najzdrowszy, hipoalergiczny i naturalny sposób ogrzewania.

Po drugie – urządzenie jest paleniskiem szamotowym. Spalenia paliwa dokonuje się bezpośrednio we wnętrzu. Układ modułów komory i ich dopasowanie tworzy architekturę wnętrza pieca oraz widoczną część ozdobną.

Po trzecie – urządzenie jest masą akumulacyjną, ceramika ogniotrwała użyta do budowy tego urządzenia to materiał ogniotrwały powszechnie stosowany do akumulacji i buforowania energii cieplnej. W tym przypadku to A30t o zwiększonej masie właściwej.

termokaust_fMasa wszystkich elementów wynosi blisko 1000kg. Zamysł konstrukcji był taki aby na każdy kilogram drewna przypadło ok. 100kg masy pieca w cyklu 2,5h spalania i min.12h grzania. W wyniku naszych doświadczeń i prób, powiększenie zbytnie masy akumulacyjnej powoduje, przedłużenie czasu oddawania ciepła ale też o wiele dłuższy czas nagrzewania. Łatwiej i przyjemniej dokładać drewno przy ciepłym piecu niż w zimnie czekać aż zbyt duża masa zacznie nas ogrzewać, taka sytuacja zniechęca do korzystania z ogrzewania akumulacyjnego. Celem budowy każdego systemu akumulacyjnego jest efektywność grzewcza, która objawia się poprzez odczuwalne ciepło w możliwie najkrótszym czasie po rozpaleniu.

Urządzenie jest wnętrzem pieca kaflowego, to innowacja i nowość na rynku kominkowym i piecowym. Tak postrzegamy nowoczesne zduństwo. Kontrolowany proces spalania, bezpieczeństwo i ekologia. Termokaust jako ekologiczny ogrzewacz pomieszczeń, otrzymał w wyniku badań w Instytucie Kotłów Grzewczych w Łodzi Certyfikat Zgodności i znak CE na zgodność z normą polską i europejską PN-EN 15250:2009 oraz zgodność z DIN Plus z wynikiem prawie trzykrotnie mniejszej masy tlenku węgla niż dopuszcza norma. Spełnia wymagania redukcji spalin BImSchV. Posiada Patent Urzędu Patentowego RP.

 

 

Kominki z płaszczem wodnym

W swojej ofercie posiadamy również kominki z wkładami, posiadającymi płaszcze wodne, współpracujące z centralnym ogrzewaniem.

Kominek z płaszczem wodnym jest zamkniętą konstrukcją zbiornika (płaszcza) znajdującego się bezpośrednio nad paleniskiem wkładu kominka oraz systemu rur doprowadzających wodę do wymiennika ciepła. Gdy grzejemy w kominku ciepło zmagazynowane w wodzie oddawane jest przez wymiennik ciepła do instalacji centralnego ogrzewania.